Kde je záchod?

Čas čtení: 4 min

Když se Adam stěhoval z mého bytu, doporučil mi svého kamaráda jako dalšího nájemníka. Kamarád měl o nájem zájem a spěchal na něj, protože se chtěl odstěhovat od rodičů. S novým nájemníkem jsem bez váhání souhlasil, protože s předchozím nájemníkem jsem neměl problémy (kromě jeho platební morálky), za kamaráda se zaručil a nic nenaznačovalo, že nový nájemník nebude vědět kde je záchod.

Dávejte si pozor na zájemce, kteří mají o nájem enormní zájem


Pronajímatel bytu

Když se měl nový nájemník nastěhovat, zavolal mi a řekl, že se stěhovat nebude, protože se rozešel s přítelkyní a zůstane u rodičů. Ve stejný den se mi ozvala jeho expřítelkyně, že by se do bytu nastěhovala sama, že má vše připraveno a může se nastěhovat v domluveném termínu. Řekl jsem si, že by tam stejně bydlela, tak mně to může být jedno. S nastěhováním jsem souhlasil a jenom jsem upravil iniciály v nájemní smlouvě. Po jejím nastěhování jsem, při jednom rozhovoru, zjistil, že její expřítel má psa a že si ho bude půjčovat a vodit do bytu. S tím jsem toho moc dělat nemohl (podle zákona a smlouva byla již uzavřena), takže jsem jenom pokrčil rameny a přešel k jinému tématu. Chcete vědět co se dělo potom? Ale nejdříve vyplňte následující kvíz (nebojte se, nemůžete nic vyhrát).

Takže kde je záchod?

Když pes řeší kde je záchod?

Nejdříve si psa do bytu na chvíli vodila a potom ho vracela expříteli, který měl psa na zahradě. Později se to otočilo a psa si začal půjčovat expřítel a pes bydlel v bytě. Psa jsem viděl jenom přes matné sklo ve výplni dveří, která začíná půl metru nad zemí (tím chci říct, že byl velký). Nájemnice pracovala jako servírka u expřítele a později začala pracovat jako prodavačka v místním obchodě. Když zrovna byla v práci, tak pracovala od rána do večera a nikdo se o psa nestaral. Pes se v bytě nudil, vždyť byl zvyklí na zahradu, a tak začal demolovat vybavení bytu a jeho součásti. Jako první zničil žaluzie, později zničil i nábytek, který jsem tam nechal a nakonec (možná současně) i dveře.

Samozřejmě, že psa ani nikdo nevenčil a pes začal řešit kde je záchod. Nejdříve byl v bytě. Když začalo léto, tak psovi bylo horko a nájemnice mu napustila vanu v koupelně, aby se mohl podle potřeby zchladit. Nejdříve nechávala dveře otevřené a pes probíhal trasu: byt s koberci – vana – byt s koberci – vana atd. (koberce v bytě při předání již nebyly). Následně to ještě nájemnice vylepšila tak, že nechala otevřené dveře na balkon. Zlodějů se bát nemusela, protože byt je ve druhém patře a kdo by tam taky k takovému psisku lezl. Na to, že pes se chodil venčit na balkon, si začali stěžovat sousedi a tak ho zavřela zpátky do bytu. Poslední dny pobytu v bytě trávil pes v koupelně, takže mohu konstatovat, že se pes venčil po celém bytě.

Samozřejmě, že ho nájemnice brala i ven, ale pes to občas nevydržel a pustil to na schodech. V úvodním kvízu byla možno, že venčila psa venku, to jestli se tam opravdu venčil, potvrdit nemohu.

Jaká byla způsobená škoda?

1) Koberce, další nájemník si dal svoje koberce. Škoda 0 Kč v případě výměny cca 10 000 Kč.

2) Nábytek by starý a nenahrazoval jsem ho. Škoda 0 Kč, v případě výměny cca 10 000 Kč

3) Žaluzie. Škoda 4 500 Kč.

4) Vnitřní dveře 2 ks. Škoda 5 000 Kč.

Možná se bude divit, ale lapálie se psem nebyly důvodem ukončení nájmu, ale o tom se dozvíte až v dalším příběhu.