Nájemník alkoholik

Čas čtení: 3 min

Možná se ptáte, jak je možné, že někdo pronajme byt alkoholikovi. Jednoduše. Nájemník alkoholik, když je střízlivý, tak není vůbec nic poznat. Prostě přišla, na první pohled, sympatická paní a chtěla pronajmout byt. Říkala, že se přestěhovala z daleka kvůli příteli a chce být u něj co nejblíže. Paní byla slušně oblečená, vystupování bylo také v pořádku, zaplatila jistotu a první nájem. Jediné, čeho jsem si všiml, bylo to, že byla pomalejší, ale tomu jsem nevěnoval pozornost.

Jak se projevuje nájemník alkoholik

Zpočátku se nic nedělo a vše vypadalo v pořádku. Důvod byl prostý. Nájemnice nasávala v bytě sama. Problém nastal, když občas přijel její přítel. To totiž nasávali spolu a v nejlepším se začali hádat, takže to slyšel celý dům a jeho okolí. Občas to přehnali a do bytu přijela buď policie, nebo záchranná služba. Záchranná služba byla v tomto případě lepší varianta, protože si nájemnici odvezli a byl po zbytek noci klid.

Nájemník alkoholik

V důsledku nadměrné konzumace alkoholu, neměla nájemnice čas chodit do práce a tak ani nemohla platit nájem. Tím že byla celý den v bytě, tak tam byl hluk a sousedé z ní měli nepříjemný pocit a také měli strach, aby v bytě něco neprovedla.

Co s takovým nájemníkem?

Paní měla s alkoholem očividně problémy delší dobu a také s paní měli delší dobu problém i pronajímatelé. Na první upomínku o neplacení nájmu nereagovala, ale po druhé mi oznámila, že se bude stěhovat. Naštěstí nájemnice nebyla agresivní a občas vystřízlivěla a tak se s ní dalo i mluvit. Nevím, jaké měla zkušenosti s předchozími pronajímateli, ale asi týden poté z bytu zmizela a jen mi poslala SMS, že klíče jsou ve schránce. Nakonec na dlužné nájemné a služby stačila kauce.

S jakýmkoliv problémovým nájemníkem je potřeba se co nejrychleji rozloučit.


Pronajímatel bytu

Pokud nájemník neplatí, tak je nutné ho ihned vyzvat k zaplacení nájmu. Nejdřív stačí SMS, ale když během pár dnů nezareaguje, tak je nutném mu poslat doporučený dopis. Už zaslání dopisu s upozorněním na právní důsledky neplacení nájmu může na nájemníka pozitivně zapůsobit. Pokud však nereaguje ani na dopis je nutné ho osobně navštívit a upomínku předat osobně (se svědkem) a ideálně se sním písemně dohodnout, kdy se odstěhuje.

Pokud jste hledali odpověď na to, co udělat když je nájemník alkoholik a nechce se dobrovolně odstěhovat, tak tady najdete nějaké rady.