Ucpaný odpad u sprchového koutu

Čas čtení: 4 min

Nedávno se odstěhoval nájemník z jednoho bytu a tak přišla oblíbená činnost, kterou je kultivace bytu. Tento byt byl překvapivě v dobrém stavu, nájemník po sobě vybílil (to se moc nestává). Takže jsem jenom zběžně uklidil a zkontroloval, že je vše v pořádku.  Sehnal jsem nového nájemníka a šel mu předat byt. Do bytu jsem jel s předstihem, abych vše ještě jednou zkontroloval. Při závěrečné kontrole jsem zjistil, že je ucpaný odpad u sprchového koutu. Voda neodtékala.

Ucpaný odpad u sprchového koutu

Neměl jsem nic po ruce a tak jsem zkusil uvolnit odpad proudem vody z hadice od sprchy. Bohužel to nepomohlo a navíc byl celý odpad tak oslizlý, že bych se i styděl to předat v takovémto stavu. Už z předchozích zkušeností jsem věděl, že stačí uchošťoury a houbička s nějakým saponátem a samozřejmě gumové rukavice. To jsou naštěstí věci, které lze koupit v každém supermarketu.

Postup uvolnění

Přišlo mi zajímavé, o tom napsat pár řádků, protože když jsem čistil odpad poprvé tak jsem nenašel žádný návod. Nasaďte si rukavice! Hádáte dobře, jsou tam zbytky předchozího nájemníka. V prvním kroku sundejte kryt odpadu (po otočení krytu uvidíte předkrm k humusu, který na vás teprve čeká).

Dále odstraňte vše co zde je (je zbytečné to cpát dále do již ucpaného odpadu). Rozhodně neodšroubovávejte šrouby! Pokud byste je odšroubovali, mohla by vám spodní část odtoku odpadnout a potom byl by problém ji zpětně přišroubovat. Pokud vás zajímá jak je to přichycené tak zde je video (čas 4:30).

Vytáhněte váleček a umyjte ho.

Potom strčte uchošťour do odtokového otvoru (je to otvor po obvodu těsně nad hladinou vody nebo pokud je ucpaný tak může být i pod hladinou a původně byl zakrytý válečkem, nespleťte si ho s horním otvorem, který jste čistili na začátku, tento je pod ním) a vyčistěte ho, bordel se snažte vytáhnout ne ho strkat dovnitř.

Propláchněte odtokový otvor proudem vody.

Vložte váleček a kryt a je hotovo.

Ucpaný odpad u sprchového koutu už není problém

Doufám, že po tomto návodu již není ucpaný odpad u sprchového koutu pro vás žádný problém

Při každé výměně nájemníka musíte byt zkultivovat a to stojí peníze. Proto se snažte nájemníky často neměnit.


Pronajímatel bytu