Kolik stojí rekonstrukce jádra v roce 2022

Čas čtení: 3 min

Všiml jsem si, že jeden z nejoblíbenějších článků je Kolik stojí rekonstrukce bytu? Cenové údaje na této stránce se stali během posledních měsíců zastaralé (ostatní údaje jsou stále platné). Jistě jste četli články o tom, jak zdražuje stavební materiál a lidé, kteří si vzali hypotéku na stavbu nového domu nadoraz, teď nemají na jeho dostavbu. Naštěstí cena rekonstrukce bytového jádra je v porovnání s kupní cenou bytu nízká, ale i tak může někoho zaskočit. Možná si řeknete, že pokud nebudete mít na rekonstrukci bytového jádra hned po zakoupení bytu, tak se zas tak moc nestane (pokud tedy původní umakartové jádro stojí). Osobně to nedoporučuji, protože při rekonstrukci vzniká velké množství prachu, který se dostane úplně všude a je potom nejlepší vybílit celý byt. V tomto článku se budu zabývat pouze cenu rekonstrukce jádra.

rekonstrukce jádra

Nový výpočet

Vzhledem ke všeobecné panice okolo zdražování jsem se rozhodl ceny zaktualizovat a zjistit kolik stojí rekonstrukce jádra v roce 2022. Hned úvodem musím říci, že většina stavebního materiálu zdražila o 50%. Některé věci sice tolik nezdražily a některé dokonce zlevnily, ale tyto položky jsou většinou levnější a tvoří zanedbatelnou část ceny, takže výslednou cenu moc neovlivní. Celkově materiál na stavbu bytového jádra zdražil o 39% (leden 2022).

Jádro zrekonstruujte hned po zakoupení bytu a myslete na cenu již při plánování koupě


Pronajímatel bytu

Kolik stojí rekonstrukce jádra v roce 2022

V původním článku jsem psal, že cena za nové jádro je 130 000 Kč od firmy. Když si ho udělám sám, tak vyjde na 80 000 Kč. Nově vyjde jenom materiál na jádro na 90 000 Kč. Trochu zdražili i práce, takže nové jádro můžete stát do 170 000 Kč od firmy. Zdražení je o 30%. Na druhou stranu rekonstrukce trvá jenom dva týdny a tak nehrozí, že by se cena během rekonstrukce zvedla.

Rekonstrukce jádra je nejdražší položka z celkové rekonstrukce, druhou nejdražší je rekonstrukce elektroinstalace, která také zajisté zdražila, ale o kolik jsem znejišťoval, ale leze předpokládat, že to bude také něco okolo 30%.