Prodej bytu za nejvyšší cenu

Čas čtení: 3 min

Nedávno jsem četl článek v novinách o prodeji bytů, jak se dobře prodávají a že se prodávají i ležáky. Co mě zaujalo, bylo konstatování realiťáka, že se některé byty prodají tak rychle, že se ani nedostanou do nabídky. Tedy, že byt se prodá první nabídce. Kdo by nebyl rád, že dostane požadované peníze rychle? Ale je to skutečně to nejvýhodnější co mohlo majitele potkat a proběhl prodej bytu za nejvyšší cenu? Nevím, za jakých podmínek se takovéto byty prodávají, ale myslím si, že majitel mohl minimálně dostat vyšší cenu, kdyby se inzerát dostal do nabídky.

Prodej bytu za nejvyšší cenu

Prodej bytu za nejvyšší cenu bohužel někomu jinému

Jednou se mi to stalo. Vyhlídl jsem si byt za výhodnou cenu, prohlédl si ho a dohodl jsem se s realiťákem, že druhý den podepíši rezervační smlouvu. Večer mi realiťák volal, že se našel jiný zájemce, který nabízí vyšší cenu a jestli alespoň nabídku dorovnám. Toto se stalo jenom díky tomu, že inzerát byl zveřejněný a bylo větší množství zájemců. Proto vždy chtějte, aby váš inzerát byl zveřejněný a nenechte se napálit tím, že je zde kupec a vy dostanete peníze rychle. Můžete na tom prodělat.

Moje zkušenost s pronájmem

Ve svém článku psal, že se váš inzerát o pronájmu bytu nemusí dostat do inzerce, protože realiťák má někoho, kdo mu zaplatí extra provizi, a vy proděláte na nájemném. Jednou se mi to stalo a od té doby si dávám pozor. V případě nájmu to není tak hrozné. Jednoduše můžete nájemné zvednout, když se vám bude zdát nízké. Ale co v případě prodeje? Tam je škoda nenapravitelná (nesnížitelná). Doufám, že podobnost s mým příběhem je, v případě popsaných prodejů, jen náhodná a že nikoho neodrbali.

Proto s pronájmem nebo s prodejem bytu nespěchejte. Nechte inzerát zveřejnit, počkejte na několik zájemců a pak se rozhodněte. Pokud je cena nízká, potom bude zájemců několik a někdo určitě přihodí. Pokud bude cena vysoká, potom se za současné situace také někdo najde. Buďte trpěliví a zájemce se najde. Nebo se chcete se svým bytem účastnit soutěže o nejvyšší slevu v rámci Black Friday?

Pronájem nebo prodej bytu za nejvyšší cenu je jednoduchý stačí zveřejnit inzerát.


Pronajímatel bytu